درباره ما

گزيده‌ي فعاليت‌ها

حاصل 40 سال تلاش بي‌وقفه‌ي مؤسسه‌ي نشر و تحقيقات ذكر در حوزه‌ي نشر، انتشار بيش از 600 عنوان كتاب با تيراژگان بالا در حوزه‌هاي كودك و نوجوان، جوان و بزرگسال همواره در همراهي با كاروان انديشه و فرهنگ بوده است.

كتاب‌هاي قاصدك واحد كودك و نوجوان

كتاب‌هاي قاصدك واحد كودك و نوجوان اين مؤسسه، تاكنون در زمينه‌ي داستان، شعر، رمان، علمي، آموزشي و كمك آموزشي در حوزه‌ي خردسال و كودك و نوجوان و در زمينه‌ي ادبيات داستاني، رمان، علمي، تربيتي، ديني، روان‌شناسي و... بيش از 1500 عنوان كتاب را به چاپ رسانده است.

افتخارات

ناشر برگزيده در 6 دوره‌ي نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران در سال‌هاي 68 ، 69 ، 70 ، 73 ، 78 و 80 ناشر برگزيده در اولين نمايشگاه آثار تصويرگران كتاب كودك تاكنون كتاب‌هاي بسياري از آثار تأليفي و ترجمه‌ي منتشر شده توسط اين موسسه بالاخص در حوزه‌ي كودك و نوجوان به عنوان آثار برگزيده در جشنواره‌هاي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، نمايشگاه تصويرگران كتاب كودك و نوجوان، كتاب سال جمهوري اسلامي ايران، كتاب سال ولايت به عنوان آثار برگزيده و آثار برتر و يا آثار تشويقي انتخاب گرديده و مفتخر به دريافت ديپلم افتخار و لوح زرين و جوايز ديگري گرديده است. موسسه نشر و تحقیقات ذکر با همکاری مرکز نابینایان کشور (رودکی) وابسته به موسسه خیریه‌ و نیکوکاری ریحانه، که یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و فرهنگی نابینایان جهت تهیه کتاب ویژه‌ی نابینایان می‌باشد افتخار دارد که اعلام نماید بیش از 116 عنوان از کتاب منتشر شده در این موسسه جهت استفاده نابینایان کشور دسترس‌پذیر گردید.قابل توجه این‌که این کتاب‌ها به صورت رایگان در کتابخانه‌ی بریل مرکز نابینایان کشور (رودکی) به متقاضیان امانت داده می‌شود تا نابینایان سراسر کشور نیز از آن‌ها بهره‌مند شوند.

بازخوردها